Corporate Culture

Dünya ile ilişkimizi dönüştürmek için kavramlar arasında yeni bağlantılar kurmak.Yaratıcılık, yeni bir şeyin yaratılması olarak tanımlanır. Öte yandan yaratıcı düşünme, bilişsel süreçler veya dünyayla ilişkimizi dönüştüren fikirlerin yaratılmasıdır. Yaratıcı düşünce veya fikir genellikle tamamen yeni olandan doğmaz, daha çok mevcut kavramlar arasında yeni bağlantılar gerçekleştirir. Bu, birçok kişinin zihnine yaratıcı düşünceyi sokar. Hepimiz bir sonraki en iyi şeyi bulamayabiliriz, ancak temel düzeyde özgürlüğe izin verilir, günlük olarak yaptığımız görevleri gözlemleyebilir ve onları daha iyi yapmanın yollarını düşünebiliriz.

Görev odaklı, yapılandırılmış bir iş ortamında, risk alma, dürtüsellik ve bağımsızlıktan korkulur ve çoğu zaman kaçınılır, bu da yaratıcı düşünceyi engeller. Kendiliğindenlik ve doğaçlama için olanak sağlayan ve onu ödüllendiren bir ortamı teşvik etmek, yaratıcı düşünme için zorunludur. Ayrıca, yaratıcı düşüncenin değerlendirilmesine, yenilenmesine ve hayata geçirilmesine izin veren süreçler, etkili fikirlerin yayıldığı sürekli bir yaratıcı ortamı teşvik etmek için önemlidir.

Öte yandan, kaosu önlemek için, yaratıcı düşünce mevcut bilinen süreç ve yapının korunmasıyla dengelenmelidir. Bu nedenle etkili olabilmesi için ortak vizyon üzerine kurulması gerekir.

Geleneksel iş yeri sınırlarını aşan bir ortamda eleştirel düşünmeyi ve problem çözmeyi gerektiren ekip oluşturma egzersizlerinin yaratıcı düşünceyi geliştirmede faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Bir ekibin, yapılandırılmış bir yönergeler çerçevesinde kartondan bir F1 yarış arabası inşa etmek gibi bir hedefe başarılı bir şekilde ulaşması için, ekiplere yeni fikirler ve sorulara ve zorluklara çözümler bulmaları için alan ve özgürlük verilir. mümkün olan en iyi yol..Başka bir şey?

Time to Talk

Time 2 Talk is a fast-paced, engagement tool that sparks spontaneous conversations and gives players an equal voice.

Atmosphere

Teams open a series of boxes, decrypt codes and develop the composition of the perfect atmosphere on Mars.

Leadership Stories

Experiment with different leadership approaches in different situations in a structured, gamified, and systematic way.