City Build

Hakkında

City Build, dünyanın her yerindeki, mimarların ve şehir plancılarının karşı karşıya kaldıkları gerçek zorlukları yansıtmaktadır. Etkinliğin esas amacı, grubun; yaratıcılığa ve aynı zamanda tasarım ve inşaat ekipleri arasındaki güçlü planlama ve disipline dayalı bir şekilde dev bir model şehir inşaa etmesidir. Bu aynı zamanda, ekiplerin bir ortak amaç doğrultusunda bir araya geldiklerini göstermek suretiyle, ekip içindeki herkesin işbirliği yapması için mükemmel bir fırsattır.

Nasıl oynanır?

Ekiplere, endüstriyel, mesken, eğlence mekanı ve ticari olmak üzere dört bölgeden birini inşa etmek üzere bir model şehrin bölümleri verilmektedir. Ekipler, kendilerinin hemen yakınındaki ekiplere verilen bölümlerde ve şehrin genelinde yolların, nehirlerin ve bunun gibi unsurların akışın düzgün bir şekilde sağlandığı, bölgelerin her yerindeki tasarım benzerliğinin sağlandığı bir şehir planı hazırlamak üzere birlikte çalışmaktadırlar. Geniş çapta malzemelerin kullanılmasıyla, fonksiyonel ve estetik açıdan da memnuniyet verici, iyi planlanmış ve yaratıcı niteliklerle dolu bir şehir inşa etmektedirler. Kendilerine verilen süre sona erdiğinde, ekipler şehrin bölgelerini birbirine eklemekte ve ortak bir amaç doğrultusunda çalışma konusunda elde ettikleri başarıyı kutlamaktadırlar.

Öğrenme Sonuçları

City Build etkinliğinde ekipler, yaratıcılıklarını ve mükemmel proje yönetimi becerilerini uygulamak suretiyle ortaya koydukları ortak vizyonu ve paylaşılan bir stratejiyi geliştirmek üzere çalışmaktadırlar. Etkili bir ekipler arası iletişim ve işbirliği sayesinde gerçekleştirilen planlama ve strateji, şehrin bölgelerinin birbirine bağlanmasını ve sorunsuz bir şekilde şehir hayatındaki akışın sağlanması açısından zorunludur. Kaynak ve zaman yönetimi de bu projenin zamanında tamamlanması açısından zorunlu unsurlardır.2 - 3 Saat Saat

Indoor

İşbirlikçi

40 - Sınırsız - Sınırsız

Benzer Aktiviteler

Time to Talk

Time 2 Talk is a fast-paced, engagement tool that sparks spontaneous conversations and gives players an equal voice.

Atmosphere

Teams open a series of boxes, decrypt codes and develop the composition of the perfect atmosphere on Mars.

Leadership Stories

Experiment with different leadership approaches in different situations in a structured, gamified, and systematic way.