Peak Performance

Hakkında
20 günlük keşif gezisi sırasında ekipler, müşterilerine Everest Dağı'nın zirvesine kadar rehberlik etmeyi ve ardından güvenli bir şekilde ana kampa geri dönmeyi hedefliyor. Kazanmak için müşterilerin kondisyon seviyeleri, hava durumu, zirveye giden en iyi rota, iklimlendirme, oksijen kullanımı, çadır kurma ve diğer takımları alt etme stratejileri gibi bir dizi faktörü göz önünde bulundurmaları gerekir. Keşif gezisinin her günü ekiplerin tabletine önemli bilgiler gönderilir. Takımlar, hızlı ancak akıllı ve ölçülü kararlar almak için diğer takımlara karşı yarışır. Her yükseklik bölgesinde alan sınırlı olduğundan, erteleyen takımlar daha az ideal bir yola kilitlenecek veya hareket edemeyecektir!

Yol boyunca ekipler, zamanlanmış açılır çadır paketleri, gözleri bağlı tırmanma koşum mücadelesi ve uyku tulumu doldurma dahil olmak üzere bir dizi aktif görevi de tamamlar. Takımlar ayrıca rehberlerinin neleri taşıması gerektiğine karar vermelidir - çadır, oksijen ve/veya müşteriler. Müşteriler, dağın zirvesine çıktıkça ekipleri için puan kazanırlar, ancak yeterli malzemeleri almazlarsa, iklime uyum sağlayamamaktan kaynaklanan hastalık ve korkunç sonuçları olan olası ölüm riskiyle karşı karşıya kalırlar.

Öğrenme Çıktıları
Peak Performance, insanların iş ve eğlencede hayatı nasıl oynadıklarıyla ilgili birçok yönüne yönelik anlayışlarını ve tutumlarını değiştirmek için tasarlanmış, duygusal olarak sürükleyici bir deneyimsel öğrenme aracıdır.

Araştırmalar, oyunlaştırma metodolojisinin, katılımcıların ilgi çekici temalar, dokunsal bileşenler ve iş ortamlarına yönelik eğlenceli ve ilgili bağlantılar kullanarak daha kısa sürede ve kalıcı sonuçlarla öğrenmeyi deneyimlemelerini sağladığını gösteriyor. İşyerinde öğrenmeyi ve gelişimi iyileştirmenin yaygın olarak kabul edilen bir yolu haline geldi.

Takım oluşturma deneyiminin ardından, katılımcılar egzersiz sırasında neler olduğunu belirlemek için yansıtıcı gözlem kullanırlar. Daha sonra bu gözlemleri gerçek yaşam koşullarına paralel hale getirmeye davet edilirler. Bunu yaparken, katılımcılar davranışlarında kalıcı, etkili değişiklikler yapabilirler.

1.5 - 3 Saat

İçmekan

Rekabetçi İşbirlikçi

8 - Sınırsız

Ekip Değerlendirme Aracı
Bu ürün, olay sonrası rehberli bilgilendirme için idealdir. Öğrenmeyi geliştirmek ve bu etkinliği daha da anlamlı hale getirmek için deneyiminizi benzersiz amaca yönelik uygulamamızla tamamlayın. Ekip Değerlendirme Aracı kullanılarak özelleştirilmiş bir bilgilendirme, kalıcı sonuçlar ve ölçülebilir geri dönüşler sunarak ekip uyumunu, bireysel kişisel gelişimi, beceri gelişimini ve dolayısıyla performansı artırmayı teşvik eder.

Benzer Aktiviteler

Time to Talk

Time 2 Talk is a fast-paced, engagement tool that sparks spontaneous conversations and gives players an equal voice.

Atmosphere

Teams open a series of boxes, decrypt codes and develop the composition of the perfect atmosphere on Mars.

Leadership Stories

Experiment with different leadership approaches in different situations in a structured, gamified, and systematic way.