Chain Reaction Lifesize

Hakkında
Chain Reaction Life Size'da ekipler, karmaşık bir düzenek oluşturmak için birlikte çalışır. Her takım, basit bir görevi yerine getiren bir cihaz oluşturur ve bir cihazın etkinleştirilmesinin sırayla bir sonraki cihazı tetiklediği bir domino etkisi yaratmak için onu bir sonraki takımın cihazına bağlar. Ekipler, düzgün çalışacağından emin olmak için cihazlarını test etmeli ve elden geçirmelidir.

Ardından, kendi makineleri ile bir sonraki makine arasında mükemmel bir akış olduğundan emin olmak için bir sonraki ekiple işbirliği yaparlar. Ve nihayetinde tüm cihazlar, tam bir ardışık neden ve sonuç dizisi oluşturmak için sırayla akacaktır. Tamamlandığında, ilk takım kendi Zincirleme Reaksiyonunu başlatır, bu da bir sonraki takımın yaratılmasını tetikler ve odanın etrafında dev bir Zincirleme Reaksiyon tamamlanana kadar böyle devam eder. Basit bir görevi dolaylı ve aşırı karmaşık bir tarzda gerçekleştirmek için kasıtlı olarak tasarlanmış bir Rube Goldberg makinesi gibi, son, harika bir şekilde basit ama şaşırtıcı derecede şaşırtıcı bir son eylemi tetikler.

Öğrenme Çıktıları
Ekipler sınırlı zaman ve kaynaklarla kısıtlandığından Chain Reaction, gerçek hayattaki bir projeyi taklit eder. Tasarım küçük bölümlere ayrıldığı için ekip dinamikleri ve insan kaynakları yönetimi, hem insan hem de fiziksel kaynakların daha küçük çalışma gruplarına bölünmesini gerektiren planlama aşamasında test edilir.

Problem çözme, yaratıcılık ve iletişim becerilerinden yararlanan ekipler, gerçekçi bir kapsam oluşturmak için tasarım aşamasında etkin bir şekilde birlikte çalışmalıdır. Oluşturma ve test etme aşamaları, yalnızca ekipler arasında değil, farklı teknik beceriler ve proje yönetimi stratejileri arasında da koordinasyon gerektirir. Zincirleme Reaksiyon düşünceyi dönüştürür, mükemmelliğe doğru motive eder ve herkesin katılımını sağlar.

Benzer Aktiviteler

Time to Talk

Time 2 Talk is a fast-paced, engagement tool that sparks spontaneous conversations and gives players an equal voice.

Atmosphere

Teams open a series of boxes, decrypt codes and develop the composition of the perfect atmosphere on Mars.

Leadership Stories

Experiment with different leadership approaches in different situations in a structured, gamified, and systematic way.