Negotiation Skills

Yararlı kazan kazan sonuçları yaratmak için güçlü bir iş becerisi gerekir.Müzakere basitçe bir anlaşmaya varmayı amaçlayan tartışma olduğundan, her zaman yaptığımız bir şeydir. En yetenekli arabuluculardan bazıları çocuklarımızdır. Başka bir kişiyle herhangi bir etkileşim, potansiyel bir müzakeredir. Dağıtıcı müzakerede, bir tarafın elde ettiği herhangi bir kazanç diğerinin pahasınadır ve bunun tersi de geçerlidir. Sıfır toplamlı bir oyun. Oysa bütünleştirici müzakerede, müzakere süreci yoluyla ek değer üretmeye çalışır. Buna genellikle pastayı genişletmek denir. Müzakerelerin çoğu ikisinin bir kombinasyonudur. Güven, özellikle müzakere uzun vadeli bir ilişkisi olan iki taraf arasında olduğunda önemlidir.

Müzakere becerileri, iş dünyasında oldukça arzu edilen becerilerdir. Zor müzakereleri çözmek için insanların yaratıcı ve açık fikirli olması gerekir. Farklı insanların genellikle çeşitli sonuçlara farklı şekilde değer verdiğinin farkında olmak, bir müzakereye yaklaşma şeklimize yardımcı olur ve müzakere edilen anlaşmanın etkinliğinin kalitesini ve olasılığını artırır. İnsanlar kendi inançlarını doğrulamaktan hoşlanırlar. Karşı tarafın bakış açısını anlamak için bunun ötesine geçmek ve aktif bir dinleyici olmak, bu anlayışa yönelik çalışmaya yardımcı olacaktır. Birbirinize algıları paylaşmak için alan vermek ve süreç boyunca kendi fikrinizi yargılamadan değiştirmenize izin vermek önemlidir. Her şeyden önce net, öz ve saygılı bir şekilde iletişim kurmak, müzakerenin anahtarıdır.

Bilginin rahat olduğu bir ortamda uygulanmasını gerektiren müzakereyi vurgulayan çeşitli iş oyunlarını hızlandırın. Katılımcılar bilginin değerini ve zaman içinde nasıl değiştiğini öğrenirler. Güven ve güveni kırma ile ilgili sorunlar. Nihai sonucu iyileştirmek için işbirliği yapmanın yolları.Başka bir şey?

Time to Talk

Time 2 Talk is a fast-paced, engagement tool that sparks spontaneous conversations and gives players an equal voice.

Atmosphere

Teams open a series of boxes, decrypt codes and develop the composition of the perfect atmosphere on Mars.

Leadership Stories

Experiment with different leadership approaches in different situations in a structured, gamified, and systematic way.