Resilience

Esneklik, işler beklendiği gibi gitmediğinde iyileşme ve devam etme yeteneğidir.Esneklik, işler beklendiği gibi gitmediğinde iyileşme ve devam etme yeteneğidir. Başarısızlık ister verimsiz planlamadan isterse kontrolümüz dışındaki durumlardan kaynaklansın, zor durumlarla nasıl başa çıkacağımızı öğrenmek ve olumlu olmayan bir deneyimden büyümek, hedeflerimize ulaşmamızı sağlar.

Direnç oluşturmanın ilk adımlarından biri, durumu ve bu konuda ne hissettiğinizi kabul etmektir. Oradan, yeniden ortaya çıktıklarında planlanmamış durumlarla başa çıkmanıza yardımcı olacak stratejiler geliştirebilirsiniz.

İşlerin her zaman planlandığı gibi gitmediğini fark etmek, küçük aksaklıkları ve hataları yeniden çerçevelendirmenize yardımcı olacaktır. Beklenmedik durumlarla yüzleşmeyi öğrenin ve burayı bir öğrenme ve büyüme yeri olarak görün. Planlamayı unuttuğunuz bir şey olursa, bir dahaki sefere unutmazsınız! Hepimiz her şeyde iyi değiliz! Güçlü yönlerinizi ve başarılarınızı kabul edin ve sıkıntıları daha fazla gelişmenin bir yolu olarak görün. Bu, pozitiflik ve iyimserlik oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Olanlar için başkalarını suçlayarak zaman ve enerji harcamamak önemlidir. Neyi kontrol edebileceğinize odaklanın ve ilerleme konusunda iyimser kalın.

Beklenmeyen durumu kalıcı bir durum olarak değil de geçici bir aksilik olarak görmek, esnek olmanızı sağlayacaktır. Tutkulu olmak ve nihai hedefinize bağlı olmak da önemlidir, çünkü bu, yol boyunca hıçkırıkların üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.

Ekip liderlerinin her bireyde düşünce farkındalığı, olumlu düşünme ve özgüven geliştirmesi önemlidir. Ekibi aksilikleri kişiselleştirmemeye ve suçlamamaya teşvik edin. Bunun yerine, bir çözüme ve öğrenmeye odaklanın.

Ekip üyelerinin birbirlerine karşı güçlü ilişkiler geliştirmeleri ve empati geliştirmeleri için fırsatlar düzenlemek, onları engellerin üstesinden gelmek için birlikte çalışmaya teşvik edecek ve güven oluşturacaktır.Başka bir şey?

Time to Talk

Time 2 Talk is a fast-paced, engagement tool that sparks spontaneous conversations and gives players an equal voice.

Atmosphere

Teams open a series of boxes, decrypt codes and develop the composition of the perfect atmosphere on Mars.

Leadership Stories

Experiment with different leadership approaches in different situations in a structured, gamified, and systematic way.