Tunivisions Group işi memnuniyetle birleştirir

8 Mart 2019 Cuma günü, Tunivisions Media Group çalışanları Virtual Reality (Sanal Gerçeklik) kurumsal ekip kurma etkinliği olan The Infinite Loop'a katıldı. Tunivisions Group 1997 yılında kurulmuş bir medya şirketidir ve Tunus'un en büyük Fransızca web platformu olan ve haberler ve sosyal konular hakkında yayınlar yapan Tunivisions.net adlı çevrimiçi derginin üreticisidir.

VR etkinliği, sosyal beceriler geliştirme ve ekibi bir araya getirme için bir fırsat yaratma adına tasarlandı. Katılımcılar sanal bir dünyada sıkışıp kalmış hayali bir karakteri kurtarmak için iki takıma ayrıldılar ve dostane bir rekabet yaşandı.

Her bir takıma talimatların yazılı olduğu bir kağıt ve bir VR kulaklığı verildi. Takım üyeleri sırayla sanal dünyaya girdiler ve görsel deneyimlerini takımın diğer üyeleriyle paylaştılar. Takımın diğer üyeleri aktif olarak anlatılanları dinledi ve talimatları kullanarak VR kulaklığı takılı olan kişiye talimatları aktardılar. Hızlı, etkili bilgi paylaşımı ve yenilikçi problem çözme yöntemini kullanan takımlar oyunda en uygun çözümleri buldular ve ilerleme kaydettiler.

Oyunun sonunda katılımcılar, çok amaçlı bir sunumun yer aldığı bir bilgilendirmeye katıldılar. Sunumda, kullandıkları yöntemler özetlendi ve ardından onlara en uygun eylem planı sunuldu. Bu etkinlik, katılımcılara işteki gerçek durumlarla ilgili öğrenmelerini düşünme ve tartışma olanağı sağlamış oldu.

Medya endüstrisi dolaysız ve çılgıncadır. The Infinite Loop sayesinde Tunivisions çalışanları hızlı düşünmenin önemini fark ettiler ve süreçleri geliştirmeyi hedeflediler. Ayrıca, işlerini sorunsuzca yürütmek için düşünmenin ve hesaba katmanın nasıl gerekli bir kilit unsur olduğunu görmüş oldular.

İşi, memnuniyetle birleştiren ekip kurma aktivitesi "The Infinity Loop" çalışanların eğlenceli bir ortamda birlikteliklerini sağladı. Katılımcılar, bu etkinliğin normal bir sosyal beceri eğitiminden daha da ilgi çekici ve etkili olduğunu ifade ettiler.