BNZ Situation Room'da Performansı Değerlendirir

Hedefler
Bank of New Zealand işe alım süreçlerinin bir parçası olarak yeni bir değerlendirme merkezine dahil edebilecekleri bir iş simülasyonu arıyordu. Bank of New Zealand , 1861'de kuruluşundan bu yana Yeni Zelanda'nın önde gelen Bankacılık kurumlarından biridir. Değerlendirme merkezi, bireysel görüşmeler, grup sunumları ve ekip ortamı gibi çeşitli bileşenlerde listedeki adayları değerlendirmek için oluşturulmuştur. Program, değerlendiricilere katılımcıları gözlemleme fırsatı vermenin yanı sıra tartışma, kişisel değerlendirme ve geri bildirim için fırsat vermek için de gerekliydi.

Çözüm
Gün geldiğinde, 24 delege deneysel öğrenme alıştırması The Situation Room'da iki oturuma katıldılar. Catalyst Global'in Yeni Zelandalı ortakları Team Up Events tarafından geliştirilen Situation Room en yeni ve iş odaklı etkinliklerden biri. Ortaya çıkan küresel bir durum etrafında ekipler, yasadışı ticaret senaryosunun Ne, Nerede, Ne Zaman ve Kimle ilgili doğru bilgi sağlamak için gerçek zamanlı video bağlantısı güncellemelerini değerlendirmek ve bunlara tepki vermeye zorlandılar.

Situation Room, aşağıdaki kilit öğrenme hedefleri etrafında gerçek zamanda sınırlı, yüksek tansiyonlu bir ortamda düşünmeyi teşvik etmek ve meydan okumak için tasarlanmıştır:

Çapraz Fonksiyonel İletişim: Ortak bir amaç doğrultusunda birleşmek ve açık, özlü ve koordineli bir iletişim ile başarıya ulaşmak için bireysel rollerin ve seviyelerin ötesinde bir gelişme.
Çevik Düşünme: Yalnızca daha verimli ve etkili çalışma yöntemlerini tanımlamak ve uyarlamak için değil, aynı zamanda “bugün” yönteminin “yarının” yönteminden tamamen farklı olabileceğini anlamak için hız ve esnekliği teşvik eder ve takdir eder.
Durumsal Liderlik: Mevcut görevin hedeflerini ve koşullarını en iyi şekilde sunan liderlik tarzını uygulamak için grup ve çevre bağlamında gerekli davranışların belirlenmesidir.
Nihai program zamanlayıcısının geri sayımında katılımcılar daha sonra tüm grupla edindikleri deneyimlerden elde ettikleri bilgileri tartışmaya davet edilmeden önce performans hakkında düşünmeleri için bir ekip değerlendirmesi boyunca yönlendirildi.

Sonuç
Situation Room, BNZ değerlendiricilerine hem kişisel hem de takım özelliklerini, karakteristiklerini ve tabii ki oyun oynama şeklindeki performanslarını gözlemlemeleri için bir fırsat sağladı. Katılımcıların vurguladığı ortak tartışma noktaları, etkinlik içindeki birçok değişkeni yönetmek için koordineli bir yaklaşıma duyulan ihtiyacı ifade etti. Katılımcılar, herhangi bir takım üyesinin anlayamayacağı kadar fazla bilgi olduğunu fark etti. Ayrıca, durumun değişen manzarasını değerlendirmek için sınırlı bir süre olduğunu gözlemlediler. Tüm ekibin hızı doğru bir şekilde dengelemesi için, rol ve görevleri hızlı ve etkin bir şekilde paylaşmaları gerekiyordu. Program hem değerlendiriciler hem de katılımcılar için büyük bir başarı oldu.