Go Team Etkinliği için Popüler Bir Tema: Fortnite

Hedefler

British American Tobacco, uzun yıllardır Catalyst Mexico'nun müşterilerisidir ve çözüm odaklı ekip faaliyetlerinin her yıl faydalarını görürler.

Her yıl British American Tobacco, önceki yıllardan daha etkileyici ve sonuç odaklı bir etkinlik arar. Ayrıca, yeni teknolojileri kullanan faaliyetleri tercih ederler.

Bu nedenle, eğlenceli, işbirliğine, yaratıcı düşünceye ve problem çözmeye odaklanan ilgi çekici bir ekip çalışması BAT'ın ilgisini çekti.

Kısaca amaçlar

  • Eksiksiz bir iş birimi olarak işbirliği
  • Problem çözme stratejileri geliştirmek için rekabetçi alıştırmalar
  • Çözümü bulmak için "yaratıcı düşünme" ve yaratıcılığı destekleme

Çözüm

Catalyst’in Go Team uygulaması, ısmarlama bir teknoloji tabanlı ekip kurma etkinliğinin temelini oluşturdu. Gün geldiğinde, takımlar her biri öncekinden biraz daha zorlu bir dizi farklı etkinliğe katılmak zorunda kaldı. Popüler Epic Games 2017'ye benzer bir görünüm ve his ile tasarlanan uygulama ile çevrimiçi oyun “Fortnite” herkesi anında büyüledi ve etkinlik boyunca dikkati canlı tuttu.

Bu zorluklar Fortnite'ın temalarını ve avatarlarını yansıtıyordu ve şunları içeriyordu:

  • Fortnite tarzı zafer dansı,
  • "Bombalar" fırlatma- bütün takım üyeleri tarafından simule edilen "gürültülü patlayan" havai fişekleri son derece hızlı bir şekilde küçük bir konteynere atmak
  • Maske ve sahne malzemeleriyle dolu DJ Marshmallow konser partisine katılan ekibin video çekimleri.
  • Şirket değerlerini bağırarak söylerken Macarena dansı yapmak!
  • Şirket ve diğer rastgele gerçeklerle ilgili sorulara cevap vermek.
  • Şirket ve diğer rastgele gerçeklerle ilgili sorulara cevap vermek.

Bir Battle Royale stili finalde, tüm takımlar bir araya gelmek zorunda kaldı ve oyunun son unsurlarını ortaya çıkarmak için işbirliği yaptılar.

Sonuç

Genel olarak etkinlik büyük bir başarıydı. Katılımcılar inanılmaz eğlenceli vakit geçirdiler ve çok güldüler. Fortnite teması herkes için büyük bir hit oldu! Zorlu olmasına rağmen çeşitli etkinlikler ve sınavlar bir ekip olarak başarıyla tamamlandı ve böylece yaratıcı düşünme, problem çözme ve olumlu bir tutum kazanma teşvik edildi ve birbirlerinin farklı güçlerinin daha iyi anlaşılması sağlandı.