Dunnhumby için ortak ve yenilikçi zorluk

Dunnhumby'nin yıllık ofis dışı etkinliği, 9-11 Kasım 2018 tarihlerinde Jaipur, Hindistan'daki Crowne Plaza'da yapıldı. Yol boyunca tüm takımın bir araya geldiği tek olay buydu. Dunnhumby'deki liderlik ekibi, çalışanların birbirleriyle ve organizasyonla bağlantılarını hissettirecek heyecan verici, akılda kalıcı bir konsept arayışındaydı. Hindistan ve Catalyst Global’in bölgeye özel lisans sahibi olan lider ekip oluşturma şirketi d'frens, Dunnhumby’nin ana hedeflerini temel alan deneyimsel bir faaliyet geliştirmeye ve sunmaya davet edildi.

Kısaca Hedefler

  • Ekip çalışması
  • Çapraz hiyerarşik işbirliği
  • Karşılıklı saygı
  • Girişimcilik ruhu
  • Toplu yaratıcı düşünce
  • Ortak strateji geliştirme
  • Grup karar verme
  • Takım dinamikleri

O gün

10 Kasımda güneşli bir öğleden sonra, Crowne Plaza Jaipur'un çimlerinde, 20 kişilik ekipler halinde, 300 katılımcı, en hızlı büyüyen yeni iş konseptlerinden birini temel alan bir konsept olan "Food Truck Challenge" ekip kurma faaliyetine katıldı.

Takımlara, Food Truck girişimcisi olarak onlardan ne beklenebileceğinin tam bir özetini veren birer zarf verdi. Bunlara belirli bir çekirdek bileşen, servis yapılacak yemek zamanı, gıda kamyonunun yeri ve müşteri profili dahil edildi.

Bir strateji geliştirmek için sadece 45 dakika verilen ekipler, işlerini sıfırdan başlayarak planlama çalışmalarına başladılar. Özetlenen eylemler, roller ve sorumluluklar tanımlanmış takımlar olarak çalışma gruplarına ayrıldı. Bazıları yemek kamyonunu tasarladı ve inşa etti, diğerleri ise bir pazarlama planı hazırladı ve uyguladı. Kiler açıldığında şefler gerekli malzemeleri toplamak için hızlı davrandılar ve tabakları hazırlamak için çalışmaya başladılar.

Etkinliğin son 45 dakikasında takımlar, yemeklerini pazarlama ve markalaşma özeti ile birlikte sundu. Jüri kazananı bir dizi kriterde ilan etti.

Sonuç

Tüm etkinlik büyük bir başarı olarak takdir aldı ve katılımcılar etkinlik boyunca ilgiliydiler. Etkinlik, katılımcıları kalıpların dışında düşünmeye ve sunulan yiyecek çeşitliliğinde açıkça ortaya konan yenilik ve yaratıcılığın önemini anlamaya teşvik etti. Bir takım olarak planlama ve strateji geliştirmeyi, bir menüye karar verme ve nihai ürünleri jüriye sunma konusunda uygulamalı olarak öğrendiler.

Food Truck konsepti katılımcıları bir araya getirerek organizasyonun gerçek işbirlikçi ruhunu ortaya koymaya yardımcı oldu. Faaliyet, insanların kaynak ayırma, sorumluluk atama, bilgi paylaşma ve en iyi uygulamaları paylaşma ve ortak bir hedefe odaklanma gibi çeşitli görevlerde birbirlerine bağlı olarak ekipler halinde çalışmalarını gerektirdi. Ayrıca, katılımcıların işbirliği içinde ve birlikte iyi çalışırlarsa elde edebileceklerinin büyüklüğünün farkına varmalarına yardımcı oldu. Sonuçta etkinlik, onlara bir başarı, gurur ve aidiyet duygusu bıraktı.