Escape the Island

Hakkında
Ekipler bir adada mahsur kalır. Kaçmak için geçen bir gemiyi görmeleri ve ona bir sinyal göndermeleri gerekir. Beklerken hayatta kalabilmek için ada yaşamına uyum sağlamaları gerekiyor.

Bir tablette temsil edilen ada, dokuz bölgeye ayrılmıştır. Her bölgede su, hava durumu, ilk yardım, barınaklar inşa etme, sinyalizasyon ve benzerleri dahil olmak üzere adada hayatta kalmanın farklı yönlerine odaklanan bir dizi zorlukla karşı karşıya kalırlar. Kıyıya vuran eşyalar, zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olacaktır. Zorlukları başarıyla tamamlamak, onlara hayati hayatta kalma becerileri kazandıracaktır.

Ekiplerin hayatta kalabilmeleri için her bir konuda yeterli bilgi edinmeleri gerekir. Bir bölgede çok fazla zaman geçirirler ve diğer hayatta kalma teknikleri hakkında bilgi edinmek için zaman kaybederler. Çok az zaman ve ihtiyaç duydukları hayati bilgiyi elde edemeyecekler. Bir bölgeden ayrıldıktan sonra geri dönemezler.

Ekipler sonunda geminin adını ve ne zaman geçeceğini belirler. Başarılı ekipler gemiye işaret verir ve kurtarılır. En çok puana sahip takım kazanan ilan edilir.

Öğrenme Çıktıları
Adada hayatta kalmak için ekiplerin bir strateji geliştirmesi ve bunu çevik bir şekilde uygulaması gerekir. Ne zaman bir sonraki bölgeye geçileceğini ve ne zaman oyalanılacağını bilmek de aktif iletişim ve fikir birliği ile karar vermeyi gerektirir. Takımlar, birlikte öğrenmeyi öğrenirken, gerçek hayatta kalma becerileri hakkında bilgi edinerek eğlenirler. Sınırlı zaman ve kaynaklar, ekip dinamiklerini fırsat aramaya zorlayarak teste tabi tutar.

Her bölge, görevlerin belirli ekip üyelerine tahsis edilmesini sağlar, böylece ekibin genel yararı için güçlü yönlere oynayabilirler. Yaklaşımında esnek Escape the Island, bir saatlik bir oturum veya 3 saatin üzerinde daha derinlemesine bir ekip geliştirme oyunu için tasarlanabilir.

Benzer Aktiviteler

Time to Talk

Time 2 Talk is a fast-paced, engagement tool that sparks spontaneous conversations and gives players an equal voice.

Atmosphere

Teams open a series of boxes, decrypt codes and develop the composition of the perfect atmosphere on Mars.

Leadership Stories

Experiment with different leadership approaches in different situations in a structured, gamified, and systematic way.